Ariolandi.forumpolish.com
 
IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Ruta Galante

Go down 
AutorWiadomość
Ruta
Mag/Medyk
avatar

Liczba postów : 3
Join date : 24/01/2014

PisanieTemat: Ruta Galante   Sob Sty 25, 2014 4:27 pm

GODNOŚĆ: Ruta Galante

WIEK: 26 lat

RODZINA: Maela i Segelin Galante – rodzice, plus jakaś tam rodzina, której właściwie nie kojarzy za bardzo (wystarczy, że spotkają się raz na rok). Niestety państwo Galante nie mogli pozwolić sobie na kolejne dziecko więc Ruta nie posiada żadnego rodzeństwa, przez co czasami niektórzy nazywają ją „rozpuszczoną jedynaczką”.

GRUPA: Zakon Aqua

RANGA: Medyk, Mag trzeciego stopnia

MIESZKANIE: Podobnie jak większość Magów z Zakonu, mieszka w znajdującym się w wieży dormitorium, które bardziej przypomina małe laboratorium niż przytulnie mieszkanko, które pasowałoby każdej normalnej kobiecie. Jednak jak to mówią – kto co lubi. Niestety czasami zdarza się, że jeden z eksperymentów nie pójdzie po jej myśli i cóż... Jej stary pokój w rodzinnym domu zawsze na nią czeka i w każdej chwili może do niego wrócić. Szczególnie kiedy jej dormitorium wymaga małego remontu lub tymczasowo po prostu nie może być zamieszkiwane z powodów jakiś dziwactw.

CHARAKTER:
Według powszechnie panującego stereotypu Magowie Wody uchodzą zazwyczaj za osoby spokojne i opanowane. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że woda, która jest ich żywiołem najczęściej kojarzona jest właśnie z tym stanem. Jednakże trzeba wiedzieć, że owa ciecz posiada również drugą, trudniejszą do opanowania i niekiedy bardziej niebezpieczną stronę. Podobnie jest w przypadku Ruty, której osobowość, łagodniej mówiąc, odbiega nieco od schematu.
Na początku trzeba wspomnieć, że młoda Galante bardzo często przejawia oznaki zachowania, dzięki którym w swoim towarzystwie zyskała miano „choleryczki”. Niestety, praca, nauka, presja spowodowana chęcią dorównaniu rodzicom, nie zawsze pomagają zachować spokój ducha i harmonię. Zwłaszcza kiedy te trzy rzeczy towarzyszą ci już od dzieciństwa. W związku z tym Ruta jest osobą nieco nerwową i niemalże całkowicie zapatrzoną w to co robi, czyli w medycynę, przez co nawet nabawiła się małego zboczenia na tym punkcie.
Jako, że nauka idzie cały czas do przodu, co dotyczy się również i medycyny, Ruta postanowiła także dodać swój mały wkład w ciągnący się postęp. Wiele swojego wolnego czasu spędza na przeprowadzaniu eksperymentów w swoim dormitorium, które nie zawsze się udają. Nikt jednak nie wie na czym polegają owe badania, a sama Galante nie jest chętna do dzielenia się swoimi sekretami. Czasami zdarza się jej za to buszować pomiędzy znajomymi w poszukiwaniu odpowiedniej osoby, która mogłaby w jakiś sposób posłużyć jako jej świnka doświadczalna (nie zawsze świadomie).
Jeśli chodzi o jej inne cechy charakteru, powinno się uwzględnić jej dość specyficzny sposób bycia. Uwielbia siedzieć całymi wieczorami i poświęcać je różnym zainteresowaniom, przez co może nie spać nawet do późnych godzin nocnych. Oczywiście kończy się to przespaniem całego ranka, niekiedy do południa, jednak jej to za bardzo nie przeszkadza. Tłumaczy to problemami z zasypianiem i nad aktywnością w godzinach wieczornych.
Ma małe problemy z alkoholem. Nie żeby miała słabą głowę, o nie! Po prostu... Zdarza się jej nie kontrolować ilości wypitych procentów. Takie zaczątki alkoholizmu, można by powiedzieć. Co więcej jest to jeden z nielicznych sposobów dzięki, którym można ją uspokoić. Drugi to słodycze.
Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o jej specyficznym podejściu do znajomych. Po pierwsze – nie zawsze zwraca uwagę na coś takiego jak przestrzeń osobista. Po drugie – potrafi być szczera do bólu i nie boi dzielić się własnym zdaniem, nawet jeśli jest ono dość dziwne i nie zawsze adekwatne do sytuacji. Do tego, nie kryje się z tym, że pociągają ją obie płcie i uwielbia wykorzystywać to dla własnej zabawy. Jednak bez obaw, nic gorszego niż niespodziewane klepnięcie w mniej szlachetną część pleców się nie stanie, a nawet jeśli to i tak robi to tylko w przypadku dobrze znanych jej osób. Jeśli już o tym mowa to trzeba dodać, że sama nie jest zainteresowana związaniem się z kimś na stałe. I bogom dziękować!

WYGLĄD:
Jeśli gdzieś w tłumie uda ci się dostrzec niewielką postać z nieco rozwianymi, sięgającymi linii szczęki, blond włosami oraz świdrującym spojrzeniem, to wiedz, że właśnie przed twoimi oczami stanęła Ruta Galante. Ta niby niepozorna, niska (160 cm) kobieta na pierwszy rzut oka wydaje sprawiać wrażenie osoby bezbronnej i zagubionej, ale to tylko pozory (chyba, że naprawdę się zgubi). Po dokładniejszej obserwacji dostrzegasz ciemne niebieskie oczy, które z ciekawością spoglądają na wszystko dookoła, jakby tylko czekały aż stanie się coś ciekawego. Niżej widzisz całkiem zwyczajny nos oraz wygięte lekko wargi układające się najczęściej w ledwo zauważalny uśmieszek. Kiedy spojrzysz na całość, zobaczysz owalną, prawie okrągłą twarz, na której niekiedy mogą pojawiać się ledwo zauważalne rumieńce, zazwyczaj pojawiające się przy rozmowie lub dostrzeżeniu czegoś ciekawego.
Co do ciała nie jest ono jakoś specjalnie wysportowane, grube czy też chude. Zamiast tego widzisz kobietę o normalnej budowie, odpowiadającej jej wadze oraz wzroście. Tak właściwie to nic specjalnego, no może poza ubiorem, który różni się od pozostałych ludzi i wskazuje na przynależność do jednego z Zakonów. Jednak tutaj też obejdzie się bez żadnych dziwactw czy oderwań od normy, ponieważ kobieta ta preferuje proste i nie przeszkadzające w poruszaniu się ubrania. Jedyne co może wydawać się godne uwagi to ich kolor, który prawie zawsze jest ten sam, a dokładniej to granatowy, gdzieniegdzie ozdobiony jaśniejszymi elementami. Biżuterii raczej nie uświadczysz, chyba że weźmiemy pod uwagę przypięty do pasa sztylet o całkiem ładnej pochwie i naprawdę ostrym ostrzu.
Czy jest coś więcej do dodania? Chyba nie bo Ruta nie przykłada większej uwagi do swojego stroju. Ma przecież na głowie ważniejsze sprawy niż dobieranie tych wszystkich rzeczy by ludzie oglądali się za tobą na ulicy, co nie?

ORIENTACJA SEKSUALNA: Biseksualna

ATUTY:
- Dobrze posługuje się bronią białą, a dokładniej to sztyletem, który trzyma przy sobie do obrony własnej i nigdy się z nim nie rozstaje
- Umie przygotować wiele leków oraz trucizn co jest spowodowane przeważnie wykonywanym przez nią zawodem
- Nie przejmuje się za bardzo swoją reputacją oraz oceną innych, chociaż nie zrobiłaby czegoś przez co ludzie mogliby mieć o niej naprawdę złe zdanie

SŁABE STRONY:
- Arachnofobia (Dosyć silna, jednak zazwyczaj kończy się tylko na opuszczeniu pomieszczenia i lekkiej panice. Gorzej jest kiedy w grę wchodzą jakieś większe osobniki)
- Zła orientacja w terenie (Od dziecka miała mały problem z zapamiętywaniem gdzie się co znajduje, szczególnie jeśli chodzi o budynki. Często podczas spacerów zdarza się, że nie wie gdzie się znajduje i potrafi przez dłuższy czas chodzić dookoła w poszukiwaniu miejsca, które może kojarzyć)
- Problemy z żołądkiem (nie jest to jakiś uporczywy problem, jednak czasami może być dość bolesny, zazwyczaj kiedy znajduje się w stresującej sytuacji)

EKWIPUNEK: Sztylet (do samoobrony), sakiewka z pieniędzmi, notes z zapiskami, ponadto często w jej kieszeniach mogą znaleźć się woreczki z ziołami lub malutkie fiolki, które bogowie sami wiedzą co w sobie zawierają i do czego to coś służy

HISTORIA:
Rodzina Galante prawie od początku znana była z wielu dobrych medyków i od wielu lat cieszyła się powszechnym szacunkiem wśród mieszkańców miasta, a  jej niezbyt liczni członkowie należeli do jednych z bardziej uzdolnionych Magów wody. Jednym z przedstawicieli rodu był niejaki Segelin Galante, znany i poważany w swoim środowisku medyk, który w ciągu swojego życia dorobił się małej fortunki oraz całkiem przytulnego domku na obrzeżach miasta. W wieku 25 lat ożenił się z kobietą o imieniu Maela, która podobnie jak mąż należała  do Magów Wody i zajmowała stanowisko medyka. Te same zainteresowania oraz uczucie czyniło z nich całkiem dobraną oraz szczęśliwą parę, której praktycznie niczego nie brakowało. Tak było jednak tylko do czasu, kiedy małżeństwo postanowiło postarać się o potomka. Niestety z pewnych przyczyn przez długi czasu nie udawało im się i z biegiem czasu powoli zaczynali się z tym godzić. Dopiero dziesięć lat po ślubie niespodziewanie na świat przyszła dziewczynka, której nadano imię Ruta.
Jako, że od wielu lat bezskutecznie starali się o dziecko, po narodzinach córki małżeństwo poświęcało wiele uwagi swojemu jedynemu potomkowi wskutek czego ich latorośl wyrosła na nieco rozpieszczoną i specyficzną dziewczynę.
Nauka magii zaczęła się wcześnie, a pierwszymi nauczycielami Ruty byli właśnie jej rodzice. Szło jej różnie, raz lepiej, raz gorzej, jednak nie poddawała się i cały czas pragnęła wiedzieć więcej. Ostatecznie podstawy zostały przez nią opanowane. Na dodatek rodzina od początku wpajała jej do głowy wszystko to co powinien wiedzieć każdy szanujący się medyk. Tak więc oprócz praktykowania magii dziewczyna wieczorami siedziała nad książkami i studiowała zielarstwo, anatomię, lecznictwo czy też inne potrzebne do zawodu rzeczy.
Po ukończeniu piętnastego roku życia Ruta została oddana pod skrzydła innych nauczycieli, między innymi przyjaciela rodziny, który przykładał wiele uwagi do edukacji młodej Galante. Ten rozdział jej życia, podobnie jak pozostałe, przebiegł bez większych ekscesów. Czas mijał powoli, spędzony przeważnie na nauce i zgłębianiu tajemnic magii, a dziewczyna z każdym rokiem dojrzewała i coraz bardziej zagłębiała się w swoim małym świecie, aż w końcu po wielu ciężkich latach mogła stanąć u progu domu i z dumą oznajmić rodzicom, że właśnie mają przed sobą świeżo upieczonego medyka oraz maga pierwszego stopnia. Potem oznajmiła, że postanowiła żyć na własną rękę co już nie było przyjęte z entuzjazmem (trudno się było rozstać z ukochaną córeczką), ale w końcu udało się przekonać rodzinę i dopiero po tym Ruta mogła nacieszyć się wolnością i swobodą, której nie miała za wiele przez te kilka ładnych lat jej życia. Mimo wszystko nie wykorzystywała tego w celu zabawienia się i nadal z uporem wspinała się po kolejnych szczeblach by ostatecznie po następnych latach praktyk uzyskać trzeci stopień. Trzeba jeszcze dodać, że jak na razie nie widać by miała ochotę na wyższe stanowiska i obecnie w pełni stara się poświęcać własnym i niekoniecznie zwyczajnym zainteresowaniom.

POZOSTAŁE:
- W swoim dormitorium oprócz różnych aparatur trzyma także akwarium, w którym pływają rybki. Teoretycznie, ponieważ już dawno żadnych nie widziała
- Co tydzień spotyka się z rodzicami na wspólnym obiedzie
- Może czasami przerażać swoją postawą (zarówno mężczyzn jak i kobiety)
- Kiedy zapytano ją co mają na celu jej badania, odpowiedziała, że od czasu osiągnięcia pełnoletności i pierwszego upicia się, jej marzeniem jest odnalezienie skutecznego leku na kaca (uznano to jako żart i zignorowano)
- Ma dziwny sentyment do zwierząt, prawdopodobnie spowodowany posiadaniem królika w dzieciństwie, który według oficjalnej wersji uciekł, jednak w głębi duszy Ruta wiedziała, że ten pasztet na urodzinach wujka wygląda za bardzo znajomo. Niestety zwierzęta nie odwzajemniają jej uczucia


Ostatnio zmieniony przez Ruta dnia Sob Sty 25, 2014 6:21 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Dragon
Mistrz Ignis
avatar

Funkcje : Główny Administrator
Liczba postów : 137
Join date : 13/11/2013

PisanieTemat: Re: Ruta Galante   Sob Sty 25, 2014 5:52 pm

Cytat :
na której niekiedy mogą zjawiać się prawie zauważalne rumieńce

Lepiej by brzmiało gdybyś napisała: "mogą pojawiać" ponadto nie "prawie zauważalne" a ledwo zauważalne, ewentualnie "prawie niezauważalne".

Cytat :
- Arachnofobia (Dosyć spora

Arachnofobia nie może być "spora", zamień to na "silna"

Poza tym w karcie mówisz o "swojej wieży", wieża jest wszystkich magów, więc ty jako zwykły mag 3-go stopnia nie decydujesz jaki ma wystrój i tak dalej. Tam gdzie masz napisane wzmianki o swojej wieży zamień na dormitorium lub napisz po prostu "w wieży".

Poza tymi drobnymi błędami wszystko jest w porządku, więc gdy to poprawisz, twoja karta zostanie zaakceptowana.


_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ariolandi.forumpolish.com
Ruta
Mag/Medyk
avatar

Liczba postów : 3
Join date : 24/01/2014

PisanieTemat: Re: Ruta Galante   Sob Sty 25, 2014 6:11 pm

Karta poprawiona i mam nadzieję, że tym razem jest dobrze.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Dragon
Mistrz Ignis
avatar

Funkcje : Główny Administrator
Liczba postów : 137
Join date : 13/11/2013

PisanieTemat: Re: Ruta Galante   Sob Sty 25, 2014 6:18 pm


_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ariolandi.forumpolish.com
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Ruta Galante   

Powrót do góry Go down
 
Ruta Galante
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ariolandi ::  :: -
Skocz do: